برپایی اجتماع عظیم مهدوی همزمان با نهم ربیع/ماجرای «عهد جانان» با امام زمان(عج)

حجت الاسلام محمد اسدی، قائم مقام ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور در رابطه با ویژه برنامه های مهدوی به مناسبت روز نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت امام مهدی علیه السلام:
مهم ترین برنامه مهدوی در این ایام که از سوی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور پیگیری می شود، برپایی اجتماع بزرگ مهدوی در تمامی مراکز استان ها و برخی شهرستان ها در سراسر کشور است که با همکاری مجموعه های مردمی مهدوی و با محوریت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام در روز نهم ربیع الاول برگزار شود.

وی افزود: در این اجتماع بزرگ مردمی که در مراکز استان ها و شهرستان ها برپا می شود، بیعت نامه ای با امام عصر علیه السلام قرائت می شود و سخنرانان مختلف در رابطه با مسایل و مباحث خود را با محوریت «مهدویت و جامعه منتظر» ارائه می کنند.

حجت الاسلام اسدی تصریح کرد: این اجتماع با حضور ائمه جمعه مراکز استان ها برپا می شود و اساتیدی نیز از طرف بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام در این ایام به سراسر کشور اعزام می شوند.

قائم مقام ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور ادامه داد: برنامه دیگری که برای ایام نهم ربیع الاول در نظر گرفته شده، بحث «بیعت یک هزار طلبه معمم» و «یک هزار دانشجو» با امام عصر علیه السلام در مسجد مقدس جمکران و در شب نهم ربیع است. این برنامه تحت عنوان «عهد جانان» برای دومین سال پیاپی برگزار می شود.

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه «عهد جانان» با همکاری حوزه های علمیه، مسجد مقدس جمکران، مرکز تخصصی مهدویت و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی علیه السلام برگزار می شود. این دو برنامه را به صورت خاص از سوی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور پیگیری می شود اما در عین حال مجموعه های مهدوی نیز برنامه های خاص خود را دارند و هماهنگی ها برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن آنها انجام شده است.