نشست علمی فضیلت انتظار در حوزه علمیه خواهران حضرت معصومه (ع) جعفریه

انجمن علمی مهدویت حوزه در ایام مبارک ربیع، نشست علمی با موضوع فضیلت انتظار را در مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) جعفریه مورخ ۷/۹/۹۶ به مناسبت فرا رسیدن سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)برگزار نمود.
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حائری در حدیثی از امام حسن عسکری(ع)فرمودند:هیچ گاه زمین از حجت خالی نخواهد بود و کسی که حجت را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.باید احساس نیاز به امام باشد وفقط ملاقات منظور نیست.
ایشان در جواب اهل تسنن که میگویند بود و نبود امام غایب چه فرقی برای شما دارد؟فرمودند: معتقد بودن به امام ،هرچند غایب،موجب الگو گیری و خودسازی افراد می شود.ازبرکات وجود امام زمان این است که در تنگناهای زندگی برای ما دعا می کنند. ما باید بوسیله هدیه بویژه برای کودکان اعتقاد به امامت امام زمان(عج)را در آنان زنده نگهداریم.
ایشان در ادامه افزودند:مردم به جای انکه از شرایط ظهور بپرسند از علائم ظهور می پرسند.اگر شرایط فراهم شود ظهورهم محقق می شود.دو شرط از شرایط ظهور به ما مربوط می شود.یکی رهبر و دیگری برنامه(اجرای قران و سنت)..ما باید امادگی جهانی ایجاد کنیم در حالی که یاران امام تکمیل نشده اند،امام زمان (عج)برای ظهور نیازمند به یار هستند.