تجدید بیعت منتظران با ولی عصر(عج)/امامزادگان عزادار پدر صاحب الزمان(عج) می شوند

حجت الاسلام کفیل عضو انجمن علمی مهدویت حوزه برپایی اجتماع مردمی در سراسر کشور را محوری ترین برنامه امسال بنیاد مهدی موعود(عج) در نهم ربیع خواند و گفت: این اجتماع هرسال برپا می شود و شرکت کنندگان، عهدنامه ای را قرائت و با امام خود تجدید بیعت می کنند.
حجت الاسلام محمدصادق کفیل، معاون فرهنگی آموزشی بنیاد حضرت مهدی موعود علیه السلام کشور در گفت و گو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان ضمن تشریح برنامه های این بنیاد برای ایام نهم ربیع و سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه، اظهار کرد: یکی از برنامه های ویژه بنیاد برای نهم ربیع، اجرای طرح «یاران آفتاب» است. در این طرح طی تعامل انجام شده با وزارت آموزش و پرورش و در قالب صبحگاه مهدوی با عنوان طرح «یاران آفتاب» در کلیه مدارس سراسر کشور اجرا می شود.
وی افزود: طرح صبحگاه مهدوی شامل همخوانی سرود، متن دکلمه، دعا برای سلامتی حضرت مهدی علیه السلام و نشست ویژه مهدوی است که در روز ۹ ربیع الاول در همه مدارس کشور در مقطع ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه اجرا می شود و از طرف وزارت آموزش و پرورش به کلیه مراکز آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شده است.
معاون فرهنگی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام تصریح کرد: طرحی نیز برای دانشگاه ها و دانشجویان کشور به مناسبت ایام آغاز امامت و ولایت حضرت بقیه الله علیه السلام با عنوان «نصرت ولی» آماده شده که برگزاری یکصد همایش و سلسله نشست دانشجویی را شامل می شود و از روز نهم ربیع و همزمان با آغاز امامت حضرت مهدی علیه السلام کلید خورده و تا نیمه شعبان المعظم ادامه می یابد. به عبات دیگر، سلسله نشست ها در طول زمان و در یک بازه زمانی تعریف شده از ۹ نهم ربیع الاول تا ۱۵ شعبان برنامه ریزی و برپا می شود.
حجت الاسلام کفیل ادامه داد: برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت ۹ ربیع نیز یکی از برنامه های مهم این بنیاد است. این مسابقه با محور کتاب «جهت نما» که پاسخ به ۴۰ سوال مهدوی توسط حجت الاسلام قرائتی است، برگزار می شود. جوایز نفیسی برای نفرات برگزیده درنظر گرفته شده و علاقمندان می توانند این کتاب را از دفاتر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه در سراسر کشور تهیه کنند.
کفیل با بیان این که بخش اصلی برنامه ها در استان ها تعریف می شود و هر استان به صورت مشخص برای خود برنامه هایی را در نظر دارد، گفت: در همین راستا هماهنگی هایی نیز با پادگان ها و مراکز نظانی برای برگزاری صبحگاه مهدوی انجام شده است.
وی برپایی اجتماع مردمی در مراکز استان ها در سراسر کشور را محوری ترین برنامه امسال بنیاد ویژه نهم ربیع الاول برشمرد و گفت: این اجتماع معمولا هر سال در عصر روز نهم ربیع الاول برپا می شود و شرکت کنندگان در آن، عهدنامه ای را قرائت و با امام خود تجدید بیعت می کنند. عنوان این برنامه نیز«عید بزرگ بیعت» نامگذاری شده است و با همکاری موسسه مصاف برگزار می شود.
عضو انجمن مهدویت حوزه ادامه داد: به مناسبت شهادت امام عسکری(ع) و همچنین آغاز امامت امام مهدی علیه السلام دو ویژه برنامه نیز با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه در مساجد و امامزادگان سراسر کشور برگزار می شود که یک برنامه ویژه شب شهادت امام حسن عسکری علیه السلام و دیگری ویژه شب آغاز امامت حضرت ولی عصر علیه السلام است.
حجت الاسلام کفیل در پایان خاطرنشان کرد: ویژه برنامه هایی نیز با همکاری صدا و سیما و برای شبکه های مختلفی تصویری و رادیویی آماده شده است که برخی برنامه ها به صورت ضبط و پخش و برخی برنامه ها در قالب حضور کارشناسی در برنامه بوده است.