نشست ها

نشست علمی سبک زندگی مهدوی

انجمن علمی مهدویت حوزه نشست علمی را با موضوع سبک زندگی مهدوی توسط حجت الاسلام والمسلمین آذرشین فام روز چهارشنبه ۲۲/۹/۹۶ساعت ۱۰ الی ۱۱ صبح با حضور خواهران طلبه در سالن اجتماعات مدرسه علمیه آیت الله ایروانی (ره) برگزار کرد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین آذرشین فام، ضمن بیان مفهوم سبک زندگی وتاکید مقام معظم رهبری در سفر خراسان شمالی بر سبک زندگی اسلامی گفتند: شیوه زندگی افراد سبک زندگی آنها را مشخص می کند،یعنی مفهوم کلی و انتزاعی که از زندگی فرد داریم سبک زندگی او قرارداده می شود.

تصوير اصلي: 

نشست علمی مهدویت وضرورتهای پژوهشی - تبلیغی در دوران معاصر

انجمن علمی مهدویت حوزه در ایام ربیع نشستی با موضوع مهدویت در مدرسه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها چهارشنبه ۸/۹/۹۶ با حضور حجت الاسلام و المسلمین سلیمیان برگزار کرد

تصوير اصلي: 

نشست علمی معیارهای تطبیق نشانه های ظهور

انجمن علمی مهدویت حوزه نشست علمی با موضوع: «معیارهای تطبیق نشانه های ظهور» را در تاریخ ۱۳/۹/ ۹۶ در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری¬سلام الله علیها برگزار نمود.
این نشست توسط حجت الاسلام و المسلمین، جناب آقای دکتر آیتی، عضو انجمن علمی مهدویت حوزه برگزار شد.
مباحث نشست یاد شده به طور اجمال به شرح زیر است:
۱ـ مشکلات تطبیق نشانه های ظهور بر مصادیق خاص از جمله:
الف ـ فقدان ضابطه
ب ـ احتمال تکرار مصداق
پ ـ جعل مصداق
۲ ـ معیارهای تطبیق نشانه های ظهور بر مصادیق خاص
الف ـ تطبیق باید همراه با یقین باشد.

تصوير اصلي: 

نشست علمی فضیلت انتظار در حوزه علمیه خواهران حضرت معصومه (ع) جعفریه

انجمن علمی مهدویت حوزه در ایام مبارک ربیع، نشست علمی با موضوع فضیلت انتظار را در مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) جعفریه مورخ ۷/۹/۹۶ به مناسبت فرا رسیدن سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)برگزار نمود.
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حائری در حدیثی از امام حسن عسکری(ع)فرمودند:هیچ گاه زمین از حجت خالی نخواهد بود و کسی که حجت را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.باید احساس نیاز به امام باشد وفقط ملاقات منظور نیست.

تصوير اصلي: 

نشست علمی بررسی شبهات انتظار

نشست علمی بررسی شبهات انتظار توسط حجت الاسلام و المسلمین نصرت الله آیتی عضو انجمن علمی مهدویت حوزه در حوزه علمیه کوثر ورامین روز شنبه مورخ ۹۶/۹/۱۱ برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین نصرت الله آیتی عضو انجمن علمی مهدویت حوزه در نشست پژوهشی که امروز در مدرسه علمیه کوثر ورامین و با محوریت شبهات انتظار برگزار شد ضمن بیان مقدمه ای پیرامون سوال و شبهه گفت : یکی از تفاوت های پرسش و شبهه این است که شبهه سوالی است به نیت تخریب و این که معلوم ذهن فرد را تبدیل به مجهول کند .

تصوير اصلي: 

نشست پژوهشی مهدویت به مناسبت آغاز ولایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف.

با هماهنگی انجمن علمی مهدویت حوزه و به همّت معاونت پژوهش مدرسه علمیه کریمه اهل بیت(علیهاسلام) و به مناسبت آغاز امامت و ولایت امام زمان، نشست پژوهشی مهدویت با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حائری پور( عضو هیئت مدیره انجمن مهدویت حوزه) روز چهارشنبه مورخ ۸/۹/۹۶ ساعت ۸تا ۱۰ برگزار گردید.

تصوير اصلي: 

دومین نشست علمی "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا" برگزار می شود

دومین نشست علمی "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا" از سوی انجمن علمی مهدویت روز سه شنبه ۳ اسفند ماه ۹۵ در سالن همایش دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار می شود.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر مهدی پور به تبیین و بررسی موضوع خواهند پرداخت و حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی ربانی دبیر علمی این جلسه را عهده دار خواهد بود.
حضور در این نشست برای عموم آزاد می باشد.
زمان: سه شنبه ۳ اسفند ساعت ۳۰/۱۸
مکان: قم بلوار جمهوری ، کوچه ۲ ، فرعی اول سمت چپ، ساختمان انجمن های علمی حوزه، سالن همایش

تصوير اصلي: 

نقد و بررسی پایان نامه رفتار شناسی امامیه در بحران های پس از شهادت امام حسن عسکری

نشست علمی نقد و بررسی پایان نامه رفتار شناسی امامیه در بحران های پس از شهادت امام حسن عسکری(ع) تا آعاز غیبت کبری با حضور حجج اسلام نصوری و عرفان شامگاه سه شنبه در ساختمان انجمن های علمی حوزه برگزار شد.
در آغاز این نشست حجت الاسلام عرفان به بیان نظرات خود پرداخت و اظهارداشت: این پایان نامه در فصل کلیات بر دو نکته بحران و رفتارشناسی امامیه در غیبت صفری بسیار تأکید دارد که باید گفت انگیزه انتخاب بحران غیبت صغری چیست و از سوی دیگر چه رفتاری از سوی شیعه امامیه رخ داده است که این رفتارشناسی مد نظر قرار گرفته است.

تصوير اصلي: 

نشست نقد پایان نامه (رفتارشناسی امامیه در بحران های پدیدآمده پس از شهادت امام حسن عسگری ع تا آغاز غیبت کبری)

نشست نقد پایان نامه (رفتارشناسی امامیه در بحران های پدیدآمده پس از شهادت امام حسن عسگری ع تا آغاز غیبت کبری) توسط انجمن علمی مهدویت حوزه برگزار می گردد
ناقدین: حجج الاسلام و المسلمین محمدرضا نصوری و امیرمحسن عرفان
دبیر علمی: حجت الاسلام و المسلمین خدامراد سلیمیان
زمان: سه شنبه، ۱۹/۱۱/۹۵ ساعت ۱۸
مکان: بلوار جمهوری، کوچه۲، فرعی سمت چپ، ساختمان انجمن های علمی حوزه، سالن همایش

تصوير اصلي: 

استخاره؛ موهبتی که آن را نابجا هزینه کرده‌ایم / اصلاح جایگاه استخاره در افکار عمومی

نشست علمی جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا برگزار شد
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی صالحی، عضو انجمن علمی مهدویت حوزه، محقق و مدرس حوزه امشب، ۱۲ بهمن ماه در نشست علمی «جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا» که در ساختمان انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد، گفت: بحث استخاره همانند تعبیر خواب است که قرآن به عنوان یک موهبت از آن یاد کرده است.
ایشان گفتند: با بیان اینکه باید جایگاه استخاره در افکار عمومی اصلاح شود، تأکید کرد: استخاره همانند تعبیر خواب موهبتی است که آن را نابجا هزینه کرده‌ایم.

تصوير اصلي: 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - نشست ها