عکس

انتشار فرهنگنامه مهدويت برای نهمین بار به قلم حجت الاسلام خدامراد سلیمیان

خبرگزاری شبستان: فرهنگنامه مهدويت به قلم حجت الاسلام خدامراد سلیمیان و مشتمل بر مدخل هایی همچون احمد بن اسحاق قمى و احمد بن هلال كرخى برای نهمین بار منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان: فرهنگ‌نامه مهدويت اثر خدامراد سليميان، فرهنگ الفبايى اعلام و اصطلاحات مربوط به مهدويت است كه در راستاى فرهنگ سازى انتظار، به زبان فارسى و در سال ۱۳۸۷ش نوشته شده است.

تصوير اصلي: 

عطش انتظارمان مسری نیست/فرکانس محبت هامان بر مدار امام(عج) تنظیم نمی شود

انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل ازخبرگزاری شبستان: ملّایی: منتظر باید دیگران را ترغیب به اصلاح کند که در این زمینه بزرگترین مکانیزم «امر به معروف و نهی از منکر» است. حسینپور: اشکال امروز فعالیت های ما آن است که شناخت و باور به امام زمان(عج) را محور زندگی خود قرار نداده ایم.

تصوير اصلي: 

دعای امام زمان(عج) در حق زنان و نسل جوان/محبت امام مهدی(عج) شامل حال چه کسانی می شود؟

انجمه علمی مهدویت حوزه به نقل ازخبرگزاری شبستان: امام عصر(عج) به تمام گروه های سنی توجه دارند و در کنار دعا برای جوانان، کهنسالان را هم که تصویری از گذشته جامعه هستند و می توانند تجربیات و آموخته های خود را به نسل امروز منتقل کنند، مورد مرحمت قرار می دهند.

تصوير اصلي: 

چه کسانی در صف کارگزاران امام مهدی(عج) قرار می گیرند؟

چه کسانی در صف کارگزاران امام مهدی(عج) قرار می گیرند؟
انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل از خبرگزاری شبستان: آنگاه که قائم(عج) به پا خيزد گرفتاری ها از شيعه برطرف می شود و قلب های آنها چون پاره‌های آهن خواهد شد ... و آنها فرمانروايان زمين و ستون های آنها خواهند شد.
به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین خدامراد سلیمیان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در کتاب «نقش مردم در انقلاب جهانی حضرت مهدی علیه السلام» می‌نویسد:

تصوير اصلي: 

نشست علمی سبک زندگی مهدوی

انجمن علمی مهدویت حوزه نشست علمی را با موضوع سبک زندگی مهدوی توسط حجت الاسلام والمسلمین آذرشین فام روز چهارشنبه ۲۲/۹/۹۶ساعت ۱۰ الی ۱۱ صبح با حضور خواهران طلبه در سالن اجتماعات مدرسه علمیه آیت الله ایروانی (ره) برگزار کرد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین آذرشین فام، ضمن بیان مفهوم سبک زندگی وتاکید مقام معظم رهبری در سفر خراسان شمالی بر سبک زندگی اسلامی گفتند: شیوه زندگی افراد سبک زندگی آنها را مشخص می کند،یعنی مفهوم کلی و انتزاعی که از زندگی فرد داریم سبک زندگی او قرارداده می شود.

تصوير اصلي: 

نشست علمی مهدویت وضرورتهای پژوهشی - تبلیغی در دوران معاصر

انجمن علمی مهدویت حوزه در ایام ربیع نشستی با موضوع مهدویت در مدرسه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها چهارشنبه ۸/۹/۹۶ با حضور حجت الاسلام و المسلمین سلیمیان برگزار کرد

تصوير اصلي: 

پیامبر اکرم مظهر اسماء الهی است/ هدایت بشریت با نور وجود محمد مصطفی(ص) کامل شد

انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل ازخبرگزاری رضوی:
پیامبر اکرم مظهر اسماء الهی است/ هدایت بشریت با نور وجود محمد مصطفی(ص) کامل شد
عضو هیات مدیره انجمن مهدویت حوزه علمیه قم گفت: پیامبر اکرم چون تبلور و مظهر تمامی اسماء الهی بود و تمام حقایق قابل کشف الهی بر ایشان آشکار شده بود به مرتبه ختم رسالت و نبوت رسیدند.

تصوير اصلي: 

انتظار و امید به آینده بهتر، گفتمان‌ها و فرهنگ‌ها را در مسیر وحدت قرار می دهد

انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل از خبرگزاری شبستان گزارش می دهد: حجت الاسلام محسن مهاجرنیا، عضو هیئت موسس انجمن علمی مهدویت حوزه و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان در رابطه با موضوع «انتظار، عامل وحدت آفرین در جهان اسلام»، اظهار کرد: در خصوص رویکرد ما به «انتظار» به عنوان عامل وحدت بخش و از عناصر وحدت آفرین در جهان اسلام از زوایای مختلف می توان به موضوع نگاه کرد. یکی از راه ها این است که انتظار را به مثابه موضوع و باور مشترک همه نحله‌های اسلامی، به شکل درست و صحیح بازسازی و تبیین کنیم.

تصوير اصلي: 

امامت امام عصر(عج) در کودکی نشانه حکمت خداوندی است

انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل از خبرگزاری مهرگفت: عضو هیئت مدیره انجمن علمی مهدویت حوزه و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت:خداوند، پیامبرانی را در کودکی به مقام نبوّت مفتخر ساخته بود که از این جمله می توان به حضرت عیسی‌ بن مریم(ع) و حضرت یحیی بن زکریا(ع) اشاره کرد.
حجت الاسلام خدامراد سلیمیان، استاد حوزه و دانشگاه به مناسبت فرارسیدن نهم ربیع الاول، آغاز امامت و ولایت حضرت حجت(عج) در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امامت، به معنای پیشوایی، پیشروی و رهبری در جامعه است. امام(ع) نیز، به معنای پیشوا، پیشرو، مقتدا، قیم، مصلح، الگو و راه اصلی و راهنما تعبیر می شود.

تصوير اصلي: 

نشست علمی معیارهای تطبیق نشانه های ظهور

انجمن علمی مهدویت حوزه نشست علمی با موضوع: «معیارهای تطبیق نشانه های ظهور» را در تاریخ ۱۳/۹/ ۹۶ در مرکز تربیت مدرس صدیقه کبری¬سلام الله علیها برگزار نمود.
این نشست توسط حجت الاسلام و المسلمین، جناب آقای دکتر آیتی، عضو انجمن علمی مهدویت حوزه برگزار شد.
مباحث نشست یاد شده به طور اجمال به شرح زیر است:
۱ـ مشکلات تطبیق نشانه های ظهور بر مصادیق خاص از جمله:
الف ـ فقدان ضابطه
ب ـ احتمال تکرار مصداق
پ ـ جعل مصداق
۲ ـ معیارهای تطبیق نشانه های ظهور بر مصادیق خاص
الف ـ تطبیق باید همراه با یقین باشد.

تصوير اصلي: 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - عکس