سایتهای پربیننده

انتشار فرهنگنامه مهدويت برای نهمین بار به قلم حجت الاسلام خدامراد سلیمیان

خبرگزاری شبستان: فرهنگنامه مهدويت به قلم حجت الاسلام خدامراد سلیمیان و مشتمل بر مدخل هایی همچون احمد بن اسحاق قمى و احمد بن هلال كرخى برای نهمین بار منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان: فرهنگ‌نامه مهدويت اثر خدامراد سليميان، فرهنگ الفبايى اعلام و اصطلاحات مربوط به مهدويت است كه در راستاى فرهنگ سازى انتظار، به زبان فارسى و در سال ۱۳۸۷ش نوشته شده است.

تصوير اصلي: 

عطش انتظارمان مسری نیست/فرکانس محبت هامان بر مدار امام(عج) تنظیم نمی شود

انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل ازخبرگزاری شبستان: ملّایی: منتظر باید دیگران را ترغیب به اصلاح کند که در این زمینه بزرگترین مکانیزم «امر به معروف و نهی از منکر» است. حسینپور: اشکال امروز فعالیت های ما آن است که شناخت و باور به امام زمان(عج) را محور زندگی خود قرار نداده ایم.

تصوير اصلي: 

دعای امام زمان(عج) در حق زنان و نسل جوان/محبت امام مهدی(عج) شامل حال چه کسانی می شود؟

انجمه علمی مهدویت حوزه به نقل ازخبرگزاری شبستان: امام عصر(عج) به تمام گروه های سنی توجه دارند و در کنار دعا برای جوانان، کهنسالان را هم که تصویری از گذشته جامعه هستند و می توانند تجربیات و آموخته های خود را به نسل امروز منتقل کنند، مورد مرحمت قرار می دهند.

تصوير اصلي: 

پیامبر اکرم مظهر اسماء الهی است/ هدایت بشریت با نور وجود محمد مصطفی(ص) کامل شد

انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل ازخبرگزاری رضوی:
پیامبر اکرم مظهر اسماء الهی است/ هدایت بشریت با نور وجود محمد مصطفی(ص) کامل شد
عضو هیات مدیره انجمن مهدویت حوزه علمیه قم گفت: پیامبر اکرم چون تبلور و مظهر تمامی اسماء الهی بود و تمام حقایق قابل کشف الهی بر ایشان آشکار شده بود به مرتبه ختم رسالت و نبوت رسیدند.

تصوير اصلي: 

انتظار و امید به آینده بهتر، گفتمان‌ها و فرهنگ‌ها را در مسیر وحدت قرار می دهد

انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل از خبرگزاری شبستان گزارش می دهد: حجت الاسلام محسن مهاجرنیا، عضو هیئت موسس انجمن علمی مهدویت حوزه و عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان در رابطه با موضوع «انتظار، عامل وحدت آفرین در جهان اسلام»، اظهار کرد: در خصوص رویکرد ما به «انتظار» به عنوان عامل وحدت بخش و از عناصر وحدت آفرین در جهان اسلام از زوایای مختلف می توان به موضوع نگاه کرد. یکی از راه ها این است که انتظار را به مثابه موضوع و باور مشترک همه نحله‌های اسلامی، به شکل درست و صحیح بازسازی و تبیین کنیم.

تصوير اصلي: 

راهبرد تولی برای شیعیان عصر غیبت در روایات صادقین(ع)

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم معصومی در مصاحبه خود با انجمن علمی مهدویت حوزه، تولی را یکی از راهبردهایی عنوان کرد که امام باقر(ع) و امام صادق (ع) برای شیعیان در عصر غیبت ارئه کردند:

تصوير اصلي: 

شرط بیعت با حضرت حجت(عج)/منتظرِ واقعی خود را شبیه امام زمان(عج) می کند

انجمن علمی مهدویت حوزه به نقل از خبرگزاری شبیتان:
حجت الاسلام محمدصابر جعفری، کارشناس و محقق مهدوی در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان که به مناسبت ۹ ربیع‌الاول، روز به امامت رسیدن حضرت مهدی(عج) انجام شد، با اشاره به معنا و اصول عهد و بیعت با امام زمان(عج)، اظهار کرد: انسان در عالم هستی به جهت علاقه مندی ها و درجات معنوی خود، نسبت به افراد یا اموری دلبستگی، ارتباط و تعاملاتی پیدا می کند و این، امری طبیعی است و در مسائل مادی بسیار وجود دارد اما زمانی که این علاقه در امور معنوی و الهی ظهور می کند، ارتباط و انس متفاوت تر خواهد بود.

تصوير اصلي: 

تجدید بیعت منتظران با ولی عصر(عج)/امامزادگان عزادار پدر صاحب الزمان(عج) می شوند

حجت الاسلام کفیل عضو انجمن علمی مهدویت حوزه برپایی اجتماع مردمی در سراسر کشور را محوری ترین برنامه امسال بنیاد مهدی موعود(عج) در نهم ربیع خواند و گفت: این اجتماع هرسال برپا می شود و شرکت کنندگان، عهدنامه ای را قرائت و با امام خود تجدید بیعت می کنند.

تصوير اصلي: 

برپایی اجتماع عظیم مهدوی همزمان با نهم ربیع/ماجرای «عهد جانان» با امام زمان(عج)

حجت الاسلام محمد اسدی، قائم مقام ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور در رابطه با ویژه برنامه های مهدوی به مناسبت روز نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت امام مهدی علیه السلام:
مهم ترین برنامه مهدوی در این ایام که از سوی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور پیگیری می شود، برپایی اجتماع بزرگ مهدوی در تمامی مراکز استان ها و برخی شهرستان ها در سراسر کشور است که با همکاری مجموعه های مردمی مهدوی و با محوریت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود علیه السلام در روز نهم ربیع الاول برگزار شود.

تصوير اصلي: 

تطهیر حرمین شریفین از وجود خوارج و تکفیری ها توسط امام مهدی(عج)

وقتی خبرنگار از او سوال می‌کند، به دنبال اختلافاتی که بین حکومت ایران و دولت عربستان پیش آمده، شما با ایرانی‌ها می‌توانید گفت‌وگو و تعامل کنید؛ ابن سلمان می‌گوید: «خیر! ما چطور با آنها گفت‌وگو کنیم، ایرانی‌ها معتقدند که مهدی(عج) [ع] خواهد آمد و ما باید زمینه‌ها را برای آمدن او آماده کنیم و کنترل کل جهان را به دست بگیریم! موضوع مهدویت یک موضوع ساخته شده توسط ایرانی‌هاست و اساساً ایرانی‌ها به دنبال همین بحث مهدویت در کشورهای دیگر به خصوص عراق، یمن و سوریه دخالت و از تروریست حمایت می‌کنند لذا عربستان امکان گفت‌وگو با ایران را ندارد»

تصوير اصلي: 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - سایتهای پربیننده