اخبار مهدوی

ششمین مجمع عمومی انجمن علمی مهدویت حوزه

ششمین مجمع عمومی انجمن علمی مهدویت حوزه روز دوشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۲۳ ساعت ۱۹ در سالن همایش انجمن های علمی حوزه برگزار می گردد.
مکان: بلوار جمهوری، کوچه دوم، فرعی سمت چپ، ساختمان انجمن های علمی حوززه، سالن همایش

تصوير اصلي: 

دومین نشست علمی "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا" برگزار می شود

دومین نشست علمی "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا" از سوی انجمن علمی مهدویت روز سه شنبه ۳ اسفند ماه ۹۵ در سالن همایش دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار می شود.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر مهدی پور به تبیین و بررسی موضوع خواهند پرداخت و حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی ربانی دبیر علمی این جلسه را عهده دار خواهد بود.
حضور در این نشست برای عموم آزاد می باشد.
زمان: سه شنبه ۳ اسفند ساعت ۳۰/۱۸
مکان: قم بلوار جمهوری ، کوچه ۲ ، فرعی اول سمت چپ، ساختمان انجمن های علمی حوزه، سالن همایش

تصوير اصلي: 

نقد و بررسی پایان نامه رفتار شناسی امامیه در بحران های پس از شهادت امام حسن عسکری

نشست علمی نقد و بررسی پایان نامه رفتار شناسی امامیه در بحران های پس از شهادت امام حسن عسکری(ع) تا آعاز غیبت کبری با حضور حجج اسلام نصوری و عرفان شامگاه سه شنبه در ساختمان انجمن های علمی حوزه برگزار شد.
در آغاز این نشست حجت الاسلام عرفان به بیان نظرات خود پرداخت و اظهارداشت: این پایان نامه در فصل کلیات بر دو نکته بحران و رفتارشناسی امامیه در غیبت صفری بسیار تأکید دارد که باید گفت انگیزه انتخاب بحران غیبت صغری چیست و از سوی دیگر چه رفتاری از سوی شیعه امامیه رخ داده است که این رفتارشناسی مد نظر قرار گرفته است.

تصوير اصلي: 

نشست نقد پایان نامه (رفتارشناسی امامیه در بحران های پدیدآمده پس از شهادت امام حسن عسگری ع تا آغاز غیبت کبری)

نشست نقد پایان نامه (رفتارشناسی امامیه در بحران های پدیدآمده پس از شهادت امام حسن عسگری ع تا آغاز غیبت کبری) توسط انجمن علمی مهدویت حوزه برگزار می گردد
ناقدین: حجج الاسلام و المسلمین محمدرضا نصوری و امیرمحسن عرفان
دبیر علمی: حجت الاسلام و المسلمین خدامراد سلیمیان
زمان: سه شنبه، ۱۹/۱۱/۹۵ ساعت ۱۸
مکان: بلوار جمهوری، کوچه۲، فرعی سمت چپ، ساختمان انجمن های علمی حوزه، سالن همایش

تصوير اصلي: 

استخاره؛ موهبتی که آن را نابجا هزینه کرده‌ایم / اصلاح جایگاه استخاره در افکار عمومی

نشست علمی جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا برگزار شد
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی صالحی، عضو انجمن علمی مهدویت حوزه، محقق و مدرس حوزه امشب، ۱۲ بهمن ماه در نشست علمی «جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا» که در ساختمان انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد، گفت: بحث استخاره همانند تعبیر خواب است که قرآن به عنوان یک موهبت از آن یاد کرده است.
ایشان گفتند: با بیان اینکه باید جایگاه استخاره در افکار عمومی اصلاح شود، تأکید کرد: استخاره همانند تعبیر خواب موهبتی است که آن را نابجا هزینه کرده‌ایم.

تصوير اصلي: 

برگزرای نشست علمی "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا"

نشست علمی "جایگاه استخاره در دین و تشخیص حجت خدا" از سوی انجمن علمی مهدویت روز سه شنبه ۱۲ بهمن ماه ۹۵ ساعت ۱۸ در سالن همایش دبیرخانه انجمن های علمی حوزه برگزار می شود.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین سید هادی صالحی به عنوان کارشناس و حجت الاسلام والمسلمین حسین حجامی به عنوان دبیر علمی حضور دارند.

تصوير اصلي: 

فرهنگ مهدوی، مدیریت اجتماعی را اصلاح خواهد کرد

حجت الاسلام رحیم کارگر، عضو انجمن علمی مهدویت حوزه و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در رابطه با جایگاه و نقش معارف و آموزه های مهدوی در سیاست های کلان کشوری، اظهار کرد: در بخش پیشین این مطلب اشاره شد که معضل نگنجاندن معارف مهدوی در سیاست های کلی کشور خود را در چند جا نشان می دهد. از جمله: در «انجام کارهای سطحی نسبت به مهدویت»، در «وجود آسیب های فراوان در این عرصه» و یا در «شکل گیری جریان ها و مدعیان انحرافی» که امروز مشاهده می شود.

تصوير اصلي: 

بررسی دیدن خواب از منظر روانشناسی

حجت الاسلام کاویانی در نشست علمی جایگاه خواب و رؤیا در مهدویت از نظر دین و روانشناسی که سه شنبه شب از سوی انجمن علمی مهدویت در سالن همایش های دبیرخانه انجمن علمی حوزه علمیه برگزار شد، با بیان این که رؤیا دارای مفهومی پر دامنه و ابعاد فراوانی است، اظهار داشت: برای دسترسی به جایگاه و ماهیت واقعی رؤیا باید چندین پیش نیاز را مورد بررسی قرار داد.

تصوير اصلي: 

دلایل مدعیان مهدویت با استفاده از خواب با روایات تضاد دارد

حجت الاسلام شهبازیان در نشست علمی جایگاه خواب و رؤیا در مهدویت از نظر دین و روانشناسی که در سالن همایش دبیرخانه انجمن های علمی حوزه علمیه برگزار شد با طرح سؤالی مبنی بر این که آیا می توان با استفاده از خواب مسائل شرعی را ثابت کرد و از فردی به عنوان امام معصوم(ع) و حجت تبعیت کرد، خاطرنشان کرد: موضوع این نشست بررسی این سؤال است.
عضو انجمن علمی مهدویت حوزه با بیان این که روایات در زمینه حجیت خواب چندین اصل را تذکر داده اند، اظهارداشت: امام صادق(ع) بیان می کند خواب صادق و پریشان هر دو وجود دارند و خواب مؤمن شامل هر دو می شود.

تصوير اصلي: 

نشست علمی جایگاه خواب و رؤیا در مهدویت از نگاه دین و روانشناسی

نشست علمی جایگاه خواب و رؤیا در مهدویت از نگاه دین و روانشناسی از سوی انجمن علمی مهدویت حوزه علمیه قم برگزار شد.
نشست علمی جایگاه خواب و رؤیا در مهدویت از نگاه دین و روانشناسی از سوی انجمن علمی مهدویت حوزه علمیه قم شامگاه سه شنبه شب در سالن همایش های دبیرخانه انجمن های علمی حوزه علمیه قم واقع در بلوار جمهوری اسلامی برگزار شد.

تصوير اصلي: 

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - اخبار مهدوی